top of page

 EFT - Emotsionaalse Vabaduse Tehnika

EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest.

See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid.

 

EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni emotsionaalne või füüsiline probleem tekib ning mõistagi on EFTd väga tõhus kombineerida teiste teraapiameetoditega.

 

EFT abil õpime abi saama erinevatele hirmudega seotud probleemidele, näiteks sellele, kuidas toime tulla suure publiku ees esinemisega, kuidas vähendada liigset ärevust enne eksamit jne.

 

EFT õpetab kuidas saada jagu foobiatest, näiteks hirmust lendamise, suletud ruumi, suurte inimhulkade või ämblike ees.

 

EFT annab väga häid tulemusi ka traumaatiliste läbielamiste lahendamiseks, milleks võivad olla näiteks füüsilised või psühholoogilised ärakasutamised, õnnetused, diagnoosišokid jne.

 

Abi saab sellistele häirivatele tunnetele ja negatiivsetele mõttemustritele nagu näiteks viha, kurbus, solvumine, depressioon jne. 

EFT annab väga häid tulemusi ka füüsiliste probleemide lahendamiseks, näiteks düsleksia, allergia jms. 


Tekst: www.eft.ee

 

Meditatiivne Tervendamine

Meditatiivne Tervendamine (edaspidi MT) on tööriist, mis pärineb uurimise- ja avastamise traditsioonist, olles alguse saanud Indiast.

India tarkade ja joogide sisemised otsingud aastatuhandete vältel on kasvatanud tervenemist ja meditatsiooni puudutavaid arusaamu.

 

Õpetajalt õpilasele pärandatud traditsioon toetub avardunud teadlikkusele ja vahendatavale energiale. MT on alternatiivteraapia vorm, mis ei asenda tavameditsiini vaid täiendab ja toetab tervenemise esilekutsumist. See tegeleb algpõhjustega, milleks on inimeses elu jooksul omandatud hoiakud, mustrid ja uskumused.

MT taastab tasakaalu, luues ruumi haiguste või eluseisakute muutmiseks. Seansil algatab protsessi tervendatav, viib läbi meditatiivses seisundis tervendaja ja lõpetab Universum. Tervendaja ülesanne on tekitada ühendus, millel on potentsiaal viia inimene sügavasse lõdvestusse. Seejuures avardab tervendaja oma teadvust, lubades enda kaudu voolata Universumi tervendaval väel.

Tervendav toime jätkub ka peale seanssi.

MT seanss:

• on ennetavaks strateegiaks võimalike tuleviku haiguste tekitajatele

• tasakaalustab füüsilist ja emotsionaalset keha ning meelt

• leevendab kroonilist depressiooni ning läbipõlemise tagajärgi

• vähendab stressi, ärevust ning järkjärgult muudab nende taga olevaid mustreid

• aitab üle emotsionaalsetest traumadest ja psühholoogilisest valust

• loob tingimused vaimse selguse ja kasvamise avardumiseks

• suunab teadlikkusele

MT–d on võimalik teha ükskõik kellele ja ükskõik kelle poolt kes on sertifitseeritud, see ei sõltu kumbagi poole isikuomadustest, institutsioonist või religioonist. Muutused toimuvad mõlemas - aktsepteerides olevat sellisena nagu see on ja lastes asjadel olla.

MT individuaalseansil on tervendatav talle meelepärases asendis matil pikali. Seanss kestab ligikaudu üks tund, mis mahutab lisaks tervendamisele ka vestluse tervendatavaga.

 

bottom of page