top of page

Kundalini jooga tund

Väelaager,_eraseansid-3.png


Kundalini jooga on eriline, dünaamiline ning päris intensiivne joogastiil. Kundalini jooga koosneb harjutusteseeriatest (kryia), erinevatest hingamistehnikatest (pranayama), kehaasenditest (asanad), kätehoiakutest (mudrad), loitsimisest (mantrad), lõdvestusest ja meditatsioonist.


Eesmärk on leida tasakaal keha, vaimu ning hingamise vahel mis võimaldab  meil paremini kontakti saada oma sisemise minaga, arendada/avada loovust, ammutada jõudu ning positiivset energiat ja mis kõige tähtsam - elada Õnnelikult.

Erinevate hingamistehnikate, harjutusteseeriate, meditatsioonide abil on meil võimalus tasakaalustada oma meelt, suurendada oma keha paindlikkust, teadlikkust ning tugevust. Läbi selle leiame taas oma sisemise intelligentsuse ning võime olla graatsiline.​

Kundalini energia asub meie selgroo alumises osas ning on olemas kõigis meis. Praktiseerides kundalini joogat igapäevaselt rõõmu ja armastusega, anname võimaluse avalduda/tõusta meie võimsal tukkuval loovjõul ehk kundalini energial. 
 

Joogatunnis on väga suur osakaal hingamisel ning hingamisharjutustel, mille eesmärk on puhastada organismi, lõdvestada lihaseid, täita keha värske elujõu – pranaga, samuti õppida valitsema oma mõtteid, tundeid ja keha.

 

Jooga avab ukse armastuse, rahulolu, õnnelikkuse ning kartmatuse maailma. Muudab meid teadlikuks ning näitab kerge müksuga koha kätte meie mõtte-tunde ja käitumismustritele millega on vaja tegeleda. Aitab meil kuulata rohkem oma keha ning koos hingamisega ületada võimatut. Selle tulemusena ühendud oma hinge, sisemise väe ning tõelise loova potentsiaaliga.

 

Tunnis osalemiseks võiksid kaasa võtta mati, vaiba ning lõpu lõõgastuseks pleedi. Kanna mugavaid riideid mida vajadusel saab võtta ära/ juurde panna. Kindlasti veepudel! 

Joogatamiseks pole vajalik eelnev kogemus. Samuti ei ole oluline painduvus, sest just seda me tunnis arendama hakkame.

 

 

bottom of page