NB! OLULINE TEADA JURIIDILISEST SEISUKOHAST!

 

Jooga on iidne tarkus, mis pärineb Indiast. Õpetajale antakse see edasi oma õpetaja poolt läbi vaimse pühendumuse ja praktika. Õpetaja annab endast parima, et omal viisil seda tarkust õpilastele edasi jagada.

Iga joogaõpilane on joogatunnis OMAL VASTUTUSEL ja vabal tahtel. Ükskõik, mida joogaõpetaja soovitab, on õpilane ise see, kes vastutab ja tunnetab oma keha ja piire. Shuniya Hingepesa MTÜ  ei võta vastutust joogatunnis toimuva eest vaid iga osaleja otsustab ise, kas toimuv on talle sobiv ja meelepärane ning on vaba igal hetkel lahkuma või katkestama. 

Joogatunnis on tungivalt soovitatav praktiseerimine lõpetada kui õpilasel on valus või ebamugav. Jooga üks mõte on keha tervenemine, kuid praktikad on erinevad ja üht kindlat reeglit ei ole, kuidas see peaks toimuma. Jooga puhul ei ole võimalik kõiki protsesse juriidiliselt ja täpselt kirjeldada, kuna tegemist on kõrgelt vaimse praktikaga. Palume oma õpilastel kindlasti teavitada õpetajat kui õpilasel on mõni tervisehäda, mis võiks jooga praktiseerimist takistada – selja, kaela – või muud vigastused, kõrge vererõhk jms. Ka rasedus või mis iganes muu seisund, mille suhtes võiks vaimne ja füüsiline liigutamine tekitada ohtu inimese vaimsele või füüsilisele tervisele.

Joogatunni hind on kokkuleppel õpetajaga / välja toodud kodulehel “Tunniplaan” rubriigis. Võimalik on saada ka arvet, kui õpilane seda ise küsib. Palume õpilastel suhtuda Shuniya Hingepesa varasse heaperemehelikult ja austada ennast ja teisi õpilasi. Lõhutud vara eest tasub vara kahjustaja.

 

Inimlikust seisukohast :

Jooga on imeline, tunnetage, avastage ja olge kõige selle juures leebed oma keha, meele ja vaimuga.

Jooga on spordi vastand – ei ole vaja võrrelda või saavutada vaid tunnetada oma Olemist Siin ja Praegu. Jooga mõjub inimesele igal tasandil – füüsilisel, vaimsel, emotsionaalsel.Võimalusel riietage end naturaalsetest materjalidest riietesse, mis ei ole liialt ümber. 

Soovitav on ära võtta ehted, prillid jms.

Pesta on hea ENNE joogatundi – vesi puhastab füüsiliselt ja energeetiliselt. Pärast joogatundi ei ole soovitatav kuni 2h pesta, kuna siis kõik hea kogutud energia läheb lihtsalt raisku.

Hea on tulla joogatundi seeditud maoga ehk söö hiljemalt 1,5h enne joogatundi, et toit saaks seeditud ja saad täie energiaga joogatunnist kastu. Silmas on peetud korraliku kõhutäit, jooga ei soosi enda näljutamist või madalat veresuhkrut. Kerget snäkki ja puuvilju on soovitatav vajadusel 1h enne joogatundi süüa.

Tule palun joogatundi avatud meelega, ära võrdle teisi kogemusi, õpetajaid ega ka ennast mineviku või teiste õpilastega. Jooga on ühendus keha, meele ja vaimu vahel. Keskendu vaid iseendale ja hoia meel puhtana

Soovitav on pärast joogatundi veel väike hetk rahulikult olla ja taimeteed või puhast vett juua, et keha saaks harjuda uute energiatega, mis joogatunnis liikuma hakkasid. Vedelik soosib energiate liikumist.Jooga annab tulemusi, kui seda praktiseerida järjepidevusega, avatud meele ja südamega.

Kõikide joogat puudutavate küsimuste puhul saab alati pöörduda minu poole,  kontaktid on kodulehel. Vastan lahkelt ja hea meelega.

WAHE GURU

 

Kui tunned, et see on tund mis pakub Sulle huvi, oled väga teretulnud!

   

Jooga tundi puudutav oluline info