Minust

Sat Nam!

Mulle meeldib kõik mis on tehtud hoole ja armastusega. Kõik milles peegeldub hingevägi.

Armastan väga inimesi, nii suuri kui väikesi. 
Nendega töötamist, ühes arenemist ja kasvamist. 
Vaikust, lihtsalt olemist.
Armastan Elu ennast. 
Tõelist elus olemise tunnet.
Sügavust. Avatust. Autentsust. Kergust. Lihtsust. Päriselt "Päris" olemist.
Looduse ilu ja ausust. 

Joogalik maailmavaade tutvustas ennast mulle tänaseks juba aastaid tagasi. Uurisin, lugesin, proovisin kuid tõeline äratundmine toimus kundalini joogaga.

Selle imelise jooga tehnika juures paelub mind tema kiirus ja efektiivsus. Tõesti, minu elu sai väga kiirelt täiesti uue tähenduse ja kvaliteedi. Õigupoolest hetkest mis kundalini jooga mu hinge äratas, ma alles hakkasin tõelielt elama, arenema, tundma ja teadma. Lubades intuitsioonil ja millegil kõrgemal end juhtida. Usaldades, et olen õigel teel ja kõige eest siin ilmas kanntakse hoolt.

Soov süveneda põhjalikumalt joogateadusesse tuli esimesest kohtumisest  ja selle loomulikuks jätkuks olid õpingud rahvusvahelises Karam Krya kundalini jooga õpetajate koolis.
Peale kundalini jooga on minu südame endale võitnud ka meditatiivne YIN jooga, mille sügavus ning lihtsus kutsus ka selles stiilis endasse süvendatumalt sukelduma.  

 

 

 

 

Lisaks joogateadusele on mind alati võlunud psühholoogia ja see mis inimese sees tegelikult toimub. Samuti olen terve teadliku elu olnud ümbritsetud kunstist.
Olles aastate jooksul õppinud kunsti erinevaid valdkondi ja omandanud ka kunstilise kujundaja eriala siis psühholoogia valdkond oli mulle noorest peast jäänud uurimata. Ent olles  
alustatud jooga praktikast suurt innustust saanud, otsustasin minna paralleelselt õppima ka oma suurt kutsumust. Psühholoogiat-ja teraapiat. Ja veel eriala, kus oli koos nii kunst kui psühholoogia - kunstiteraapiat.

Kunstiteraapia intensiivne õpe koos joogaõpetuse omandamise ning jagamisega pani mind praktiseerima üheagselt mõlemat korraga.
Ja ühel hetkel sain aru, et need kaks tehnikat töötavad koos väga eriliselt ning teineteist täiendavana. Milline kingitus areneda üheaegselt nii Ida kui Lääne suuna inimeseks olemise õpetustes.

Selliselt kahes psühhoteraapia ja jooga valdkonnas praktiseerides, tekkis üsna kiirelt tunne, et midagi on nendest lähenemisest siiski minu jaoks pisut puudu. Tundsin, et kuidagi saab minna veel põhjalikumaks - sügavamasks, avatumaks. Midagi on veel!  
See sisemine teadmine juhatas mind kokku lisaks veel mitme erineva holistilise tervendus meetodiga,  nagu "Meditative Healing" ,  metafüüsiline kursus " A Course In Miracles", "META EFT" - "EFT" ehk Emotsionaalse vabaduse tehnika, "Maatriksi Taasloomine"  " Accsess Conciousness" "Rännak" jne.

Selliselt tänaseks juba praktiseerides ning õppides erinevaid lähenemisi, olen jõudnud oma enda nö eklektilise coaching meetodini, kus kasutan vastavalt vajadusele kõike omandatut tarkusi üheskoos!

 

Lisaks terapeudi tööle ja jooga/meditatsiooni juhendamisele on mind alati huvitanud ka siia maailma sündimise ime. Ehk teemad nagu rasedus-sünnitus-naiseks olemine ja emaks kasvamine. See hingekutse suunas mind mõni aeg tagasi, selles vallas sügavamatele õpingutele.

Nii olen veel õppinud KRI & Yoga Doula rahvusvahelisel koolitusel, Teadliku Raseduse Joogaõpetajaks ja Sünnitoetajaks. Tänaseks naudin väga omandatud tarkuse jagamist, beebiootel naistega töötamist ja sündide toetamist. 

 

Ent kuna inspiratsioon ensetäiendamisega tegeleda on pidev. Ja soov inimesi aidata ning suunata enda sisse vaatama suur, olen ikka jätkuvalt sügavalt ise kõike omandatut praktiseerimas ja uusi meetodeid arendamas, tudeerimas.

 

Kõigest eelnevast on saanud kuidagi loomulikult minu elustiil. Igapäev milles on palju toetamist ja teadliku pühendusmist-kohalolu!

Ma olen südamest tänulik kõigile ja kõigele kes - mis minu elus on. Õpilaseks olemine igas hetkes on, arendav, helge ning jõuduandev. Õpetajaks olemine nii samuti.

To Teach is To Learn!

 

Tunne ära teises end ja mõista läbi kaastunde teadmisega , et kui kõik kuhjub siis uuesti alustades on igast takistusest läbipääs, sest vibreerides kosmosega sillutatab ta sulle tee. See on inspireeriv baastõde mille järgi püüan elada iga päev oma elus!