Õilis Eesmärk

October 24, 2012

 

Elamine minevikus ja tulevikus on täna igapäevane. See mida ma just kirjutasin on antud hetkel juba minevik ja tulevik on näiteks homsed uudised. Kuid mida me selle teadmisega peale hakkame? Kas saame midagi muuta?. Kõik oleks justkui juba läinud ja samas midagi pole veel tulnud.
Suure osa oma elust püüame kõike kontrollida ja analüüsida. Miks, mis, kas, kuhu, kuidas...  Soovime kõike teada ning ette teada. Miks me ei saa lihtsalt usaldada? Elada ja olla hetkes? Lasta juhtuda kõigel mis juhtuma peab ja võtta see vastu tänutundega?  Uurides maailma ja inimeseks olemist arvan, et sellise käitumise – mõtlemise taga on suuresplaanis meile vana tuttav Hirm.  Näiliselt õilsa tegutsemise mootor.

Tegelikult Me EI pea kõike teadma, kõik EI pea olema perfektne, me EI pea ennast tõestama ja „läänelikul mentaliteedi „järgi hakkama saama. Selline enesehävituslik õilis tegutsemine hirmust EI vii meid edasi vaid pigem paneb seisma. Tammuma sellesse pealtnäha lõppematusse nõiaringi.
Aga alati on meil valik! Seal kus pole olemas „enne“ kus pole olemas „pärast“ on ainult praegu.
Olevikus ehk hetkes olemine on tunne, et oled päral. Seda on võimalik aduda erineval moel . Kõige kiiremini töötab kui  jälgida teadlikult oma sisse ja -välja hingamist. Nagu Vietnami zen budist , munk Thich Nhat Hanh õpetab, sisse hingates mõtle olen "päral" ja välja hingates "kodus". Jälgides teadlikult oma hingamist ja märgates oma hingetõmbeid, on kõige lihtsam viis seda imelist olemist kogeda ja lihtsalt Olla. Ilma mineviku ja tulevikuta. Lihtsalt Olla.

Arvan, et meil kõigil on oma sisemine õilis eesmärk . "Tee" mida mööda me käime“.  Ja tihti sellel teel valime me pärale jõudmiseks meile juba ette näidatud rajad. Arvates, et nii peabki olema. Kuid kas see valik  meie endi suhtes on õilis?

Kõik siin elus on muutumises iga sekund.Tähtis oleks  Usaldada! Usaldada universumit tema kaoses. Sest kõik lihtsalt ON! ON NII NAGU ON ja NII ONGI OK.

 Valigem oma õilsaks eesmärgiks Olemise. Peatume.         Hingame Tunnetame Oleme!

Please reload

Energiakehade teekond *SAHASRARA*

March 1, 2015

1/10
Please reload

Recent Posts

January 9, 2015

Please reload

Archive
Please reload