Oma värvi Maailm

December 20, 2012

 

Maailm meie ümber on nii värviline ja mitmekülgne. Kui aga püüad anda edasi hetke emotsiooni, olukorda, asukohta, tunnet sinu sees ja ümber jääb sõnadest puudu. Värvi ja kirjelduse sõnadest. Leidsin lahenduse – kirjeldamaks kirevat maailma enda ümber, loon iseenda värvisõnad.

Nauding on külvata värvust emotsioonist ja asukohast. Tekitada sellest Oma sõna. See on nii isiklik ja uhke tunne on ka. Iga koht, tunne, vaade, olek saab oma värvuse. Tekib eriline maailm just hetkel kaunilt koos kõlavate uute väljamõeldud värvisõnade keskel. Kohad inspireerivad Mind. On võimalus tekitada võõrast kujutluspilti, anda edasi emotsiooni, tunnet, keskkonda.

HEERUN

Just täpselt sedaviisi ma hetkel tunnen, tajun, kuulen , näen. See on kooslus heast, rohkest heledast õnnest, veini punastest küünaldest, küpse küüslaugu lõhnast, nõmedast soome keelest, ilusast viisakusest, elevandiluu karva krohvitud seinast, ning laes rippuvatest nõuka aegsetest punase kollase viirulistest tassidest .Õhkkond kui ...

PURAAŠ

Baroki aegne kuningapunane diivan, justkui võlts tuli, kärts Björk, kaootiline liiva soe Eesti disain, mulla värvi mere kohin, kullane viltune lamp, kreemjas klassika mis tipneb alasti mehe skulptuuriga. Seda kõike pakub vaid üks hetkeline olemine kummalises mereäärses ruumis. Mitte kaugel kodust. Mõnusast soojast pruunikast harmoonilisest Üürikodust. Kui palju erinevaid kujutlusi, värve ja sõnu saab moodustada ühes ja samas kohas? Istudes nautides hetke kerkib kohe pinnale ...
KRESIIN

Värv mida tekitavad värsked paksust rohelisest metsast korjatud seened, võluv Sade, rohekat keerisvälku meenutav lamp ning suure külmutuskapi mootor. Ometi on siin hea ja rahulik. Tunnen end elegantse siniverelasena, kuigi mul pole küll kunagi olnud au ühtegi neist kohata. Aga tunne On selline. Eemalt paistavad põhjamaiselt karged vahemeresinisega ning Lenini punasega värvitud toolid. See peab olema ...

SEPIIN

Omamoodi külm ja soe korraga. Vastand, aga meeldiv, ärevust tekitav. Selle taustal võiks lausa marssida. Ja kindlasti ei loe ma Vahur Kersna raamatut!


SÄRESUS

Jah need on kui vürtsid, tugevad india värvilised vürtsid. Kohati oleks kui jõulud ja kurb tunne – Miks? Sest liikvel on Salakavalus, kõrk olek, samas tunnen põsel ümmarguse päikese käes küpsenud apelsini paid. Läbiv emotsioon on siiski Saladus. Üks suur tume saladus. Mis ei avaldu. Kunagi! Olemisest tekib ...
MEER

Lühike ja konkreetne. Lihtsus aga puudub. Kõik kumiseb ja on ärev. Kiirtee ja kuri pilk. Segadus, massid, erinevad stiilid ja rahvused. Kõik on sassis. Nii sassis. Kajab mustavalge kolmel jalal seisva teleka sahin. Kõik on sahinat täis, see katab terve ruumi. Oma helge valge ilusa puhta hääle olen kaotanud. Mis edasi? Ühtlast halli aitab hülge pehme tekstiil. Energiat annab kindel oranž ja kaunis valge. Soe puit, hõõguv ümmargune vorm, hiirhall betoon. Kõik see loob tasakaalu.

Iseenda värvused ja sõnad tekivad nii lihtsalt kuid ebatavaliselt keerulise kõlaga. Aga mis siis, just nii mulle meeldibki!
MULEES & VOILAAR

Elegants ja tagasihoidlikus ühes. Peene eestiaegne veidi kulunud valkjaks serviis ja kolde soe tummine tee. Tükk kriitvalget suhkrut ja maitse on rikutud. Aga nii see oli kunagi ja nii neile meeldib. Ikka veel!

Kogu see kaootilisus on keiserlikult kaunis ja hubane ka. Suured maa värvi mustrid, erineva iseloomuga käekiri ja erinevatest materjalidest kogu maailma värvidest paber. Halvab ruumi. Naelutab Sind endasse. Mulle meeldib see! Ka lõhn meeldib. Värske tindise trükikoja krobeda paberi lõhn. See lõhn, et keegi pole veel puudutanud, avanud, tunnetanud, aru saanud, lugenud. Mina , mina teen seda esimesena. Vot selline on see lõhn, mis mulle meeldib. Ainulaadsuse lõhn!

SIRELIN

On tunda lahkust ja headust, kohalolekut, arusaamist. See on kaastunne. Hele õrn puhas kaastunne. Ja ta kestab, jääb alatiseks kestma ja mind toetama. Mõista läbi kaastunde teisiti sa ei mõista. Ja nii ongi!

LELEE

On armastuse värv. See on siis kui su põksuv rõõsa süda laulab ja läbipaistvalt sillerdav hing rõõmustab. Kõiksuse ümber on kergete hõbedaste inglite kehad kes kaitsevad lopsaka looduse jõuga ning tantsivad kui suvesoojad karikakra südamikud meiega kaasa. Õnnelik olemine on justkui samet pehme aprikoosivärvi roosiõie hell puudutus uduniiskel kehal. Violetne värin, mõnu ja valu ei taha kuidagi lõppeda. Jää kestma, õige pisut veel. On kõrvetavalt kaunis tunda suurte meelaste pilvede kohevust kuid hetk pärast tulist naudingut hakkab sadama. Aga Mina jään. Mina ise ikkagi jään. Olen üksi ja nii on Hea!


LUVIIS

On Varajane tõusev hommiku päike mis paitamas mu silmi. Hall külm tuuleiil soovib rangel moel sisse tungida, tulutult. Valguse võit. Looduse pärand. Kuldselt pruunid teraviljad kutsuvad enda sisse peitma. Ja nii ma seal säran koos kavalate tuliste moonidega, seal kuldpruuni rukkise keskel.

Värvide ja tunnete imeline maailm on põhjatu, otsatu lõpmatu. Jätkata võiks veel ja veel ja veel.
Ometi saab kõik kord otsa. .......... Ja just nii ongi hea!

 

Please reload

Energiakehade teekond *SAHASRARA*

March 1, 2015

1/10
Please reload

Recent Posts

January 9, 2015

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Hingepesa MTÜ

Email: info@shuniya.ee

Telefon: 575 70 708

Liitu uudiskirjaga

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

© 2020 Shuniya Hingepesa.